TOFAŞ

TOFAŞ

Koç Holding ve Fiat S.p.A.'nın eşit hissedar olduğu Türk otomotiv şirketi olan Tofaş, günümüzde Fiat’ın dünya çapındaki üç stratejik üretim ve Ar-Ge merkezinden biridir. Tofaş, bugün 400 bin adet/yıl üretim kapasitesiyle de Türk otomotiv sanayinin en büyük üreticisi olarak öne çıkmaktadır. Tofaş, Minicargo projesi kapsamında Fiat, Citroen, Peugeot markalarının yanı sıra Yeni Fiat Doblo projesi kapsamında da Opel ve Vauxhall markalarına üretim yapmaktadır. Tofaş, Dünya Klasında Üretim (WCM) alanında 170 Fiat Grubu fabrikası içinde eriştiği “Gümüş” üretim seviyesiyle en üst sırada ayrıcalıklı bir yere sahip olan Bursa’daki fabrikasında 5 markaya üretim yapan küresel bir oyuncudur.

TOFAŞ, Dijitalis ile olan işbirliğini şöyle anlatmaktadır :
“Bursa fabrikamızdaki üretim ve lojistik süreçlerin analiz edilmesi, verimlilik artışı sağlayacak iyileştirmelerin tasarlanması için Dijitalis Yazılım ve Danışmanlık Limited Şirketi’nden danışmanlık hizmetleri aldık. Son yıllarda artan üretim adetleri ve model çeşitliliği sebebiyle fabrika içinde malzeme hareketliliği üssel olarak artmış ve fabrika içi malzeme taşıma maliyetleri yükselmiştir. Yeni yatırım seçeneklerine başvurmadan önce mevcut kaynaklarımızı en yüksek verimlilikle kullanmak için Dijitalis’in desteği ile süreçlerimizi optimize etmek istedik. Gerçekten de Dijitalis’in analitik metodolojisi sayesinde iş süreçlerimize farklı bir gözle bakmamız ve kayıplarımızı keşfetmemiz mümkün oldu. Proje sırasında tasarlanmış iyileştirmeleri gerçek hayatta devreye alarak kısa zamanda hatırı sayılır derecede maliyet tasarrufu sağladık.

Bu mektup ile Dijitalis’in TOFAŞ için başarılı bir çözüm ortağı olduğunu ve kendilerinden memnuniyetimizi beyan ederiz. Dijitalis’e yeni çalışmalarında başarılar dileriz.”

Altan Aytaç – Tedarik Zinciri Direktörü
Mehmet Karaca – Tedarik Zinciri Geliştirme Müdürü