English

Tedarik Zincirinin Dijital İkizi

“Yapabilir miyiz?” sorusunu cevaplamak tedarik zinciri planlamasının özüdür.

“Yapabilir miyiz?” sorusunu veriye dayalı analitik yöntemlerle cevaplamak gerekir. Dünyada en karmaşık tedarik zincirlerini yöneten şirketler bu cevapları bulmak için Supply Chain Guru yazılımını kullanmaktadır. Endüstrinin en güçlü modelleme, optimizasyon ve simülasyon yeteneklerini barındıran yazılım en zorlu problemlere güvenli ve doğru cevapların verilmesini sağlar.

Alternatif stratejileri analiz edin!

Tedarik zincirinizi ilgilendiren sorularınızı yüzlerce senaryoyu simüle edin ve sonuçlarını yan yana kıyaslayarak cevaplayın. Stratejik kararları daha hızlı verin, planlı ve plansız duruşlara hızlı tepki verecek uygun bir kapasite altyapısı kurun. Hassasiyet analizleri ile operasyonlarınızı bozacak eşik değerleri keşfedin ve bu durumlar gerçekleşmeden önce en uygun stratejiyi belirleyin. İşletmenizin hedefine varması için tedarik zincirinizi tasarlamanız ve bu tasarımı, maliyet-hizmet-hız değişkenlerinde optimize etmeniz gerekir. Supply Chain Guru bu gücü doğrudan size kazandırır, bu tarz kararlar için dışa bağımlılığınızı ortadan kaldırır.

Tedarik zincirinizi görselleştirin!

Supply Chain Guru, size tedarik zincirinizdeki fırsatları ve verimsizlikleri teşhis etmeniz için çok sayıda imkan sağlar. Çok sayıda kaynaktan toplanan veriyi kullanarak tedarik zincirinizin uçtan uca bir dijital ikizini oluşturabilirsiniz. Böyle bir dijital ikizin sunacağı harita altyapısı üzerinde rakamsal ve görsel raporlar sayesinde mevcut operasyonlarınızı anlaşılır şekilde görselleştirir, iyileştirme alanlarını ve iyileştirme potansiyellerini kolayca görebilirsiniz. Bu şeffaflık ve berraklık, kurumunuz içindeki tüm fonksiyonları fikir birliğine getirmeniz ve doğru kararları almanız için gereklidir.

En iyi kararı bulmak için simülasyon!

Simülasyon yaparak tedarik zincirinizin davranışlarını önceden tahmin eder ve tedbirlerinizi bugünden alırsınız;

Artan/azalan müşteri taleplerinin etkisini bir zaman çizelgesi üzerinde görün ve her dönem için almanız gereken kararları anlayın,

Tedarik zinciri şebekenizdeki her bir noktaya ne zaman ilave kapasite eklemeniz gerektiğini görün; tedarikçi kapasitesi, üretim tesisi ve dağıtım merkezi ilavesi, ek nakliye ihtiyacı gibi,

Farklı üretim ve dağıtım stratejilerini test ederek fayda/maliyet analizleri yapın,

Geleceğin risklerini bugünden belirlemek için tedarik zincirinize stres-testi senaryoları uygulayın,

Şirket satın alma ve birleşmeleri sırasında sinerji, konsolidasyon ve maliyet tasarrufu imkanlarını tespit edin.

Potansiyel durumları görmek için simülasyon yapın!

Tedarik zincirini, gerçek hayatın dinamizmi altında simüle edebilirsiniz. Tek tek her bir siparişi, nakliye hareketini göstererek ve noktasal kararları kendisi alarak simülasyon, gerçek hayatta ne olacağını dijital ortamda gösterir. Planlamadığınız durumları önceden görür, riskleri bertaraf edecek aksiyon planlarını tasarlarsınız.