English

Satış ve Operasyon Planlama

İşinizin kompleksitesi ile savaşmak için geleceğin risklerini doğru bir oyun planı ile karşılayın.

S&OP süreci tedarik zinciri yöneticilerinin tüm zincir boyunca arz ve talebi dengelemelerine yardımcı olur. Bu sürecin etkili olabilmesi için kurumların anlaşılır ve kolay kullanışlı bir yöntem ile farklı tedarik, imalat ve dağıtım seçeneklerini değerlendirebilmelidir. Her bir seçenek için sipariş karşılama oranları, kapasite kullanımı ve kar marjları gibi ölçütler kolayca hesaplanabilmelidir.

S&OP sürecinin ayrılmaz bir parçası, her durumu analiz etmek ve doğru aksiyonu anlamak üzere çok sayıda senaryoyu hızla çalıştırarak sonuçlarını kıyaslamaktır.

Çözüm Nedir?

Llama.ai, tedarik zincirinin analizi hedefiyle tasarlanmış yapay zeka destekli bir kurumsal karar platformudur. Önemli analitik kabiliyetleri tek bir platformda sunarak iş kararlarının hızını ve kalitesini arttırır. Llama.ai, tedarik zinciri ekosisteminizde bulunan veriyi kesintisiz bir çevrimle çekerek bir dijital ikiz üzerinden işleyerek operasyonel trendleri ve denge noktalarını ortaya çıkarır.

Llama.ai platformu, çok güçlü senaryo planlama kabiliyetleri sunarak değişen pazar şartlarına hazırlanmak için farklı oyun planlarını test etme imkanı sağlar; bir anda çok satmaya başlayan ürünlerin tedarik zinciri içindeki akış yollarını değiştirerek siparişleri daha iyi karşılamak veya önemli bir kapasitenin bir sebeple devre dışı kalması durumunu dengelemek gibi. S&OP sürecinin önemli bir parçası, toplantılarda ortaya çıkacak zorlu sorulara doğru cevabı bulmak için hızlı ve kolayca senaryo deneyebilmektir. Böyle bir teknoloji ile desteklenmiş satış ve operasyon planlama süreci şu faydaları sağlar;

  • Yönetim kuralları ve diğer değişkenleri kolayca değiştirerek hızlı senaryo analizleri yapabilmek,
  • Farklı bölümlerdeki ekiplerin paralel senaryolar çalıştırabilmesi ve her durumun farklı bakış açılarıyla incelenebilmesi,
  • Kıyaslama yapabilmek için her senaryonun çıktılarını yan yana kıyaslayabilmek