English

Talep Planlama ve Tahminleme

Tahmin doğruluğunuzu arttırmak için dış faktörlerin etkisini tahmin sürecine katmalısınız.

Sadece geçmiş satışlara dayanan ve dış faktörleri değerlendirmeyen talep planlama yöntemleri yetersizdir. Böyle bir yöntemde ekonomik şartlardaki değişimlerin ve dış faktörlerin etkisini tahmin etmek imkansızdır. Üstüne üstlük sürekli değişen tüketici alışkanlıkları, talep dalgalanmaları, kısalan ürün yaşamları, satış kanalları ve ürün çeşitliliğin artması tahmin yapmayı daha da zorlaştırır.

Geleneksel talep tahminleme yöntemlerinin ötesine geçip talebi etkileyen tüm faktörleri teşhis ederek gelecekteki talebi çok daha büyük bir doğrulukla tahmin etmek mümkündür.

Çözüm Nedir?

DemandGuru® talep tahminleme doğruluğunu arttırma hedefiyle tasarlanmış yapay zeka destekli bir kurumsal karar platformudur. Önemli analitik kabiliyetleri tek bir platformda sunarak iş kararlarının hızını ve kalitesini arttırır. DemandGuru®, tedarik zinciri ekosisteminizde bulunan veriyi kesintisiz bir çevrimle çekerek bir dijital ikiz üzerinden işleyerek operasyonel trendleri ve denge noktalarını ortaya çıkarır.

Hava durumu ve ekonomik veriler gibi 550,000’I aşkın dış faktörün verisini barındıran llama.ai platformu talep özelliklerini ve etkileyen durumları anlamanızı, daha hassas tahminler yapmanızı ve güvenli kararlar vermenizi sağlar. Geleneksel tahminleme tekniklerinin etkisi makina öğrenmesi ile arttırılır ve talep tahmin doğruluğunda büyük iyileşme sağlanır. Böyle bir teknoloji ile desteklenmiş talep tahminleme süreci şu faydaları sağlar;

  • Tahmin doğruluğunda çift haneli iyileşme,
  • Talep üzerinde en çok etkiye sahip dış faktörlerin teşhis edilmesi ve etki şiddetlerinin anlaşılması,
  • İşletme sermayesinin azaltılması ve kaynak kullanımının iyileşmesi