Tedarik Zinciri Planlama

Uçtan Uca Tedarik Zinciri Planlama

“Yapabilir miyiz?” sorusunu cevaplamak tedarik zinciri planlamasının özüdür.

“Yapabilir miyiz?” sorusunu veriye dayalı analitik yöntemlerle cevaplamak gerekir. Dünyada en karmaşık tedarik zincirlerini yöneten şirketler bu cevapları bulmak için Supply Chain Guru yazılımını kullanmaktadır. Endüstrinin en güçlü modelleme, optimizasyon ve simülasyon yeteneklerini barındıran yazılım en zorlu problemlere güvenli ve doğru cevapların verilmesini sağlar.

Alternatif stratejileri analiz edin!

Tedarik zincirinizi ilgilendiren sorularınızı yüzlerce senaryoyu çalıştırıp sonuçlarını yan yana kıyaslayarak cevaplayın. Stratejik kararları daha hızlı verin, planlı ve plansız duruşlara hızlı tepki verecek uygun bir kapasite altyapısı kurun. Hassasiyet analizleri ile operasyonlarınızı bozacak eşik değerleri keşfedin ve bu durumlar gerçekleşmeden önce en uygun stratejiyi belirleyin. İşletmenizin hedefine varması için tedarik zincirinizi tasarlamanız ve bu tasarımı, maliyet-hizmet-hız değişkenlerinde optimize etmeniz gerekir. Supply Chain Guru bu gücü doğrudan size kazandırır, bu tarz kararlar için dışa bağımlılığınızı ortadan kaldırır.

Tedarik zincirinizi görselleştirin!

Supply Chain Guru, size tedarik zincirinizdeki fırsatları ve verimsizlikleri teşhis etmeniz için çok sayıda imkan sağlar. Çok sayıda kaynaktan toplanan veriyi kullanarak tedarik zincirinizin uçtan uca bir dijital ikizini oluşturabilirsiniz. Böyle bir dijital ikizin sunacağı harita altyapısı üzerinde rakamsal ve görsel raporlar sayesinde mevcut operasyonlarınızı anlaşılır şekilde görselleştirir, iyileştirme alanlarını ve iyileştirme potansiyellerini kolayca görebilirsiniz. Bu şeffaflık ve berraklık, kurumunuz içindeki tüm fonksiyonları fikir birliğine getirmeniz ve doğru kararları almanız için gereklidir.

En iyi performans için optimize edin!

Supply Chain Guru, tek bir arayüz üzerinden ileri seviye algoritmalar ve makina öğrenmesi yetenekleri sunarak farklı optimizasyonlar yapmanızı sağlar;

  • Şebeke tasarımı ve ürün akışlarının optimizasyonu,
  • Hizmet verme maliyeti (cost-to-serve), envanter, üretim ve nakliye optimizasyonu,
  • Uçtan uca finansal, maliyet ve proses modelleme,
  • Yeni yatırımlar ve talep analizi

Birçok faktörü gözeterek yapacağınız optimizasyonlar sizi en doğru karara yönlendirecektir.

Potansiyel durumları görmek için simülasyon yapın!

Supply Chain Guru, optimizasyon ve simülasyon tekniklerini tek bir ara yüzde toplamıştır. Optimize ettiğiniz tedarik zincirinini, gerçek hayatın dinamizmi altında simüle edebilirsiniz. Tek tek her bir siparişi, nakliye hareketini göstererek ve noktasal kararları kendisi alarak simülasyon, gerçek hayatta ne olacağını dijital ortamda gösterir. Planlamadığınız durumları önceden görür, riskleri bertaraf edecek aksiyon planlarını tasarlarsınız.